Konkurs InstaLogik

Udział uczniów w IV edycji konkursu: InstaLogik.

InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs realizowany jest w całości on-line. Konkurs organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. W ogólności jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komputacyjnego.

Konkurs uzyskał Patronat Honorowy Ministra Edukacji i Nauki. Honorowym Patronem Konkursu jest Wydział Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

Konkurs składa się z trzech etapów.

W pierwszym etapie wzięło udział 14 uczniów naszej szkoły z klas 4 - 8. Pierwszy etap trwał od 1 października do 28 października, polegał na rozwiązaniu online pytań testowych do kilku zadań matematyczno-logicznych opisanych w formie historyjki. Uczniowie klas IV - VI mieli do rozwiązania 42 pytania, a uczniowie klas VII - VIII 60 pytań..

Do drugiego etapu zakwalifikowali się:

Ignacy Maćkiewicz kl. IVa,

Maja Danielewicz kl. V,

Filip Dąbrowski kl. VI,

Anna Nowacka kl.VI,

Maja Nowacka kl.VIII.

Zadania konkursowe drugiego i trzeciego etapu zostały podzielone na zadania matematyczno-logiczne oraz zadania programistyczne w prostym języku wizualnym Assembly.

Do trzeciego etapu zakwalifikowali się:

Anna Nowacka kl.VI

Filip Dąbrowski kl.VI

Maja Nowacka kl.VIII

Organizator szkolny nauczyciel -  Monika Ziomek - Pionka.