Innowacja pedagogiczna " Wędrujemy po krajach Unii Europejskiej"

Innowacja programowa

„Wędrujemy po krajach Unii Europejskiej”

Innowacja „Wędrujemy po krajach Unii Europejskiej” skierowana jest do uczniów klasy drugiej w roku szkolnym 2023/2024.Zajęcia będąmiały charakter praktyczny, by umożliwić dzieciom aktywne działanie, eksperymentowanie i odkrywanie wiedzy na temat własnego kraju i innych krajów Europy. Uczniowie dowiedzą się, co kryje się pod pojęciami Unia Europejska, tolerancja i poszanowanie odmienności kulturowej, a także poznają tradycję i kulturę krajów Unii Europejskiej.

Celem innowacji jest:

• Kształtowanie umiejętności dostrzegania piękna własnego kraju, jego historii i osiągnięć.
  • Poszerzenie wiedzy o wybranych krajach Unii Europejskiej w powiązaniu z położeniem geograficznym, walorami przyrodniczymi.
  • Przybliżenie tradycji kulturowych, kulinarnych i obyczajów wybranych krajów europejskich.
  • Przyswajanie wiedzy o życiu dzieci w innych krajach – zabawy, piosenki , tańce.

Autorem innowacji jest nauczyciel Grażyna Podsiadlik